O firmie

Wizja OXIMO® – budowa marki w branży automotive o zasięgu i rozpoznawalności światowej

siedziba OXIMO z drona

Polska firma ze światowymi ambicjami

OXIMO® to firma o polskich korzeniach

Lider w branży motoryzacyjnej i wiodąca marka pośród producentów wycieraczek samochodowych do szyb. Nasza historia rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy zaproponowaliśmy pierwsze rozwiązania naszym klientom. Dzięki dobrej znajomości branży, bogatej ofercie oraz wysokim standardom obsługi klienta w ciągu kilku lat z jednoosobowej firmy, staliśmy się profesjonalnie zarządzaną organizacją biznesową. OXIMO® to także młody, ambitny zespół zawodowców, pełnych zapału ludzi, miłośników motoryzacji.

Innowacyjna marka motoryzacyjna zdobywa rynek

Dziś konsekwentnie budujemy swoją pozycję na rynku polskim i międzynarodowym, należymy do jednej z najlepiej rozpoznawalnych i godnych zaufania marek w Polsce. Stale poszukujemy nowych obszarów ekspansji, wyznaczamy trendy w branży motoryzacyjnej, propagujemy standardy zrównoważonego rozwoju.

OXIMO historia

OXIMO®: bogata oferta i globalny zasięg

Od samego początku działania OXIMO® stawia na bogatą i przejrzystą ofertę. Obecnie posiadamy ponad 83 000 dopasowań wycieraczek samochodowych do szyb, dzięki czemu możemy zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jako lider w branży współpracujemy z największymi hurtowniami motoryzacyjnymi w Polsce oraz za granicą. Naszym partnerom handlowym zapewniamy wysokie standardy obsługi, panel zamówień online oraz dostęp do naszego magazynu z ponad milionem sztuk wycieraczek, z którego każdego dnia realizujemy ekspresowe dostawy do naszych klientów. Konsekwentnie rozwijamy także sieć dystrybucji poza granicami kraju z ambicjami stworzenia rozpoznawalnej polskiej marki o zasięgu globalnym.

Innowacyjne produkty, certyfikaty jakości i tytuł TecDoc Premier Data Supplier w naszym portfolio

Posiadamy własne zaplecze badawczo rozwojowe, udoskonalamy już posiadane produkty oraz wprowadzamy na rynek nowe innowacyjne rozwiązania. Potwierdzeniem jakości niech będą zdobyte certyfikaty jak niemiecki TUV, REACH oraz polski PZH oznaczający, iż nasze wycieraczki nie poosiadają w składzie żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji.

W sierpniu 2022 roku uzyskaliśmy odznakę TecDoc® Premier Data Supplier. Otrzymany tytuł jest wynikiem naszego zaangażowania i profesjonalizmu w zapewnieniu przejrzystości i dokładności danych w katalogu TecDoc – wiodącego dostawcy elektronicznych danych dot. części zamiennych na rynku europejskim. Tytuł Premier Data Supplier jest ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że dane spełniają standardy jakościowe Katalogu TecDoc.

Nasze atuty

OXIMO nasze atuty

OXIMO® & Motorsport

Motorsport to od początku istnienia ważna część naszego wizerunku. Od lat wspieramy, promujemy oraz uczestniczymy w działaniach związanych z tą dziedziną. Jesteśmy partnerem w największych event’ach motoryzacyjnych i imprezach rallycross’owych:

– Tarmac Masters (Marcin Radecki),
– Miata Challange (Marcin Radecki),
– Track Masters (właściciel OXIMO® – Maciej Nowopolski),
– Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych (Michał Lipski i Nikola Lipska),
– Stanisław Dyjak i Damian Machol występują w barwach OXIMO® w Fordzie Fiesta Proto.

Posiadamy także swój team startujący w wyścigach typu time attack.

OXIMO motorsports

Nasze wartości

Jakość

Wierzymy, że dbanie o jakość jest procesem, który nigdy się nie kończy i stale należy zachować pełną koncentrację na poprawianiu, usprawnianiu i reagowaniu na każdy jej spadek. Staramy się dostarczać najwyższą jakość na każdym etapie, od projektowania, produkcji, przyjęcia zamówienia, pakowania aż po dostawę do finalnego użytkownika.

Partner

Dążymy do sytuacji, w której każdy użytkownik OXIMO®  jest zadowolony z produktu oraz współpracy, aby to osiągnąć, nieustannie stosujemy wysokie standardy obsługi klienta. Wierzymy, że zadowolony klient chętnie poleci nas innym, wróci i ponownie skorzysta z naszych rozwiązań. Dla nas równanie jest proste, stosowanie wysokich standardów obsługi = zadowolony klient.

OXIMO zespół

Zespół

Jako firma chcemy tworzyć miejsce do pracy z atmosferą, w której każdy czuje się dobrze i z zaangażowaniem wykonuje swoje codzienne obowiązki. Pomagamy sobie nawzajem. Uczymy się udzielać informacji zwrotnej. Uważamy, że idealnym miejscem do pracy będzie takie, w którym zaangażowanie i satysfakcja będą na najwyższym poziomie. Stawiamy na szkolenia, rozwój oraz doskonalenie kompetencji.

Cele strategiczne OXIMO®