Jakość OXIMO®

Oznakowanie produktów

Odmienne kolory opakowań dla poszczególnych serii wycieraczek.

Technologia i rozwój

Posiadamy własne zaplecze badawczo-rozwojowe.

Logistyka

Nasze produkty są dostępne bezpośrednio z magazynu w Polsce i kilku krajach Europy.

Kontrola jakości

Prowadzimy szczegółową kontrolę jakości.

Jakość OXIMO®

Przemysł motoryzacyjny stoi dziś przed innymi wyzwaniami niż dekadę temu. Samochody stały się bardzo zaawansowanymi technologicznie urządzeniami. Muszą być poddawane morderczym testom, nie tylko po to, by spełniać wyśrubowane międzynarodowe normy, ale także po to, by zagwarantować bezpieczeństwo ich użytkownikom.

Wycieraczki to element wpływający na bezpieczeństwo czynne pojazdu. Zatem to urządzenia, których rolą będzie zapobieganie wszelkim kolizjom. Bez względu na to, czy jeździsz autem sportowym, limuzyną, busem, czy miejskim autobusem, potrzebujesz bezkompromisowej widoczności. Przednia i tylna szyba samochodu to nie okno w domu, które jest myte dwa razy do roku, na święta.

Wycieraczki samochodowe do szyb także przeszły ewolucję. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie nastąpiły istotne zmiany w ich konstrukcji, jednak istota tkwi w szczegółach. Firma OXIMO jest pionierem w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na zwiększenie wydajności i trwałości wycieraczek.

Wycieraczki samochodowe OXIMO®

Od samego początku istnienia naszej firmy postawiliśmy na jakość stosowanych materiałów. Ma ona kluczowy wpływ na trwałość i skuteczność pracy wycieraczek. Stale pracujemy nad ulepszeniami naszych produktów. Efektem naszych prac są:

  • Pióra naszych wycieraczek produkujemy z naturalnego kauczuku wzbogaconego silikonem. Dlatego się nie kruszą.
  • Dodatkowa warstwa PTFE – Teflonu do wycieraczek zapewnia ich cichą pracę.
  • Kręgosłup naszych wycieraczek (stalowa szyna) wykonany jest z ocynkowanej, wytrzymałej stali.
  • Elementy z tworzywa produkujemy z wysokiej jakości stopu polietylenu i poliwęglanu.

Testy wycieraczek

Przeprowadzamy testy wytrzymałościowe w warunkach naturalnych oraz korzystamy ze specjalistycznych urządzeń, aby zasymulować konkretne warunki na drodze.

Korzystamy z komory korozyjnej mgły solnej, dzięki czemu możemy sprawdzić, czy nasze wycieraczki samochodowe są naprawdę odporne na korozję.

Najnowsze badania wytrzymałościowe wycieraczek OXIMO® przeprowadziliśmy w styczniu 2022 w Univentum Labs w Gdańsku. Specjaliści badali jakość gumy, zawirowania powietrza podczas jazdy, przeprowadzali testy odporności na ścieranie, na rozciąganie i na działanie promieniowania UV.

Dzięki temu, że postawiliśmy na jakość, jesteśmy największym producentem wycieraczek samochodowych w Polsce. Mamy blisko 8000 punktów dystrybucji, 30 dystrybutorów za granicą i kilkanaście milionów użytkowników, którzy są najważniejszymi testerami naszej jakości.

Raport badań

Regularne badania produktów to podstawa do dalszego rozwoju. Wykonujemy regularne wyrywkowe testy różnych serii naszych produktów.