fbpx
jak-zamontowac-wycieraczki-samochodowe
Jak zamontować wycieraczki samochodowe?
20 kwietnia, 2020
jak-wlaczyc-wycieraczki-jak-wymienic-wycieraczki-w-samochodzie
Jak włączyć wycieraczki, jak wymienić wycieraczki w samochodzie
22 czerwca, 2020
jak-dobrac-rozmiar-wycieraczek

jak-dobrac-rozmiar-wycieraczek

Jednym z najważniejszych (choć często lekceważonych) elementów wyposażenia są wycieraczki samochodowe. Z jednej strony, zdajemy sobie sprawę z faktu, że w miesiącach o zwiększonej ilości opadów, sprawne wycieraczki znacznie zwiększają widoczność i niejednokrotnie zapobiegły poważnemu wypadkowi. Z drugiej zaś, często ignorujemy pierwsze objawy ich zużycia. Ponadto, kiedy już dochodzi do ich wymiany, często nie jesteśmy w stanie ich odpowiednio dopasować. Jak dobrać rozmiar wycieraczek?

 

Czy rozmiar naprawdę ma znaczenie?

W słoneczne dni, kiedy na niebie nie widać nawet jednej chmury, możemy zapomnieć, że istnieje taki element wyposażenia samochodu jak wycieraczki. Przypomnieć nam się może dopiero wtedy, kiedy rój owadów zabrudzi nam szybę i jesteśmy zmuszeniu użyć spryskiwaczy. Jest to pierwszy test sprawności piór. Jeśli po takiej operacji na naszej szybie widoczne są wyraźne smugi, jest to sygnał, aby (najlepiej przed pierwszym deszczem) dokonać wymiany wycieraczek. Tu pojawia się jednak dodatkowy problem. Jak dobrać rozmiar wycieraczek? Za duże, za małe, niedopasowane do naszego modelu będą tak samo (lub nawet bardziej) nieskuteczne, jak stare i zużyte. W jaki sposób można to więc zrobić dobrze?

 

Czym się różnią wycieraczki?

Samochody różnią się od siebie wymiarami, dlatego też różne modele mają innej wielkości szyby. Jeśli wybierzemy za krótkie wycieraczki, mogą one nie czyścić powierzchni wystarczająco dokładnie. Może powstać obszar, w którym będzie się zbierała woda lub śnieg, ograniczając pole widzenia kierowcy. Jeśli zaś wycieraczki będą za długie (pomijając sytuacje, kiedy wystają z szyby), mogą o siebie haczyć. Należy również zwrócić uwagę, czy jedna z naszych wycieraczek nie jest dłuższa od drugiej. Oczywiście nie oznacza to od razu, że podczas poprzedniego montażu popełniono błąd. Zazwyczaj różnica ma charakter fabryczny i wynika z układu szyby. Dlatego tak ważne jest dopasowanie wycieraczek do konkretnego modelu samochodu. Najlepiej więc zdemontować wycieraczki i dokładnie je zmierzyć, a najlepiej posłużyć się wyszukiwarką, lub katalogiem doboru wycieraczek, dostępnych na stronie www.oximo.pl.

 

Gdzie kupić nowe pióra?

Zazwyczaj, drobne naprawy chcemy załatwić możliwie najtaniej. Z oczywistych względów oryginalne wycieraczki zakupione w salonie samochodowym zazwyczaj należą do najdroższych. Należy jednak głośno powiedzieć, że nie ma nic złego w korzystaniu z produktów innych producentów, pod warunkiem, że są one wysokiej jakości. Zazwyczaj jest ich spory wybór i możemy spokojnie znaleźć coś dla siebie. Musimy się jednak choć trochę na tym znać. W większości supermarketów można znaleźć kilka półek z podstawowym sprzętem zamiennym do samochodów, ale jest on zazwyczaj słabo oznaczony. Co za tym idzie? Zakup jest swego rodzaju loterią. Możemy również iść do profesjonalnego sklepu samochodowego. Tam wybór jest zazwyczaj większy i obejmuje całe spektrum cenowe. Sprzedawcy zazwyczaj są dobrze przeszkoleni i znają się na tym, co oferują. Czasem nawet istnieje możliwość dokonania przez sprzedawcę montażu zakupionych wycieraczek. Jest tu jednak jeden szkopuł – zazwyczaj za profesjonalną obsługę więcej się płaci. Nie chodzi tu o koszty usługi doliczane do rachunku, ale o odpowiednio wyższą cenę sprzętu, która musi obejmować nie tylko samą wartość towaru, ale także koszty zatrudnienia obsługi oraz wynajęcia lokalu. Dlatego warto zainteresować się ofertą produktów OXIMO w Internecie.

 

Kupowanie wycieraczek w Internecie. Dobry pomysł?

Niektórzy (nawet dzisiaj) mogą z nieufnością podchodzić do zakupów w Internecie. Każdy w końcu słyszał od szwagra ciotki swojej mamy opowieść o cegle zamiast oferowanego telefonu. Na szczęście osób wierzących w takie historie jest już stosunkowo niewiele i zakupy w sieci robi coraz więcej Polaków. Nie są to już tylko ubrania, książki czy elektronika, ale coraz częściej mamy tu do czynienia na przykład z częściami do samochodów. Taki sposób sprzedaży ma ogromny plus – konkurencyjną w stosunku do stacjonarnych sklepów cenę. Brak lokalu stacjonarnego eliminuje konieczność opłacania czynszu. Co więcej, do obsługi zamówień internetowych nie są konieczne takie ilości pracowników, co przy sprzedaży bezpośredniej. Pomimo że na przesyłkę zazwyczaj trzeba poczekać dzień lub dwa (co w przypadku rzadszych modeli samochodów może nas spotkać nawet w sklepie stacjonarnym), wygoda oraz większy wybór zdecydowanie niwelują te niedogodności. A jak wygląda sprawa doborem odpowiedniego towaru? Każdy produkt jest dokładnie opisany, łącznie z wymiarami. Co więcej, na naszej stronie znajduje się intuicyjna wyszukiwarka. Wystarczy znać model swojego samochodu oraz rocznik. Na podstawie tych danych, system generuje odpowiednią wycieraczkę. Oczywiście, ofertę naszych wycieraczek znajdziemy również w sklepach stacjonarnych w całej Polsce. Mapa punktów sprzedaży znajduje się na naszej stronie.

Jak wymienić wycieraczki?

Najprostszą odpowiedzią na pytanie o sposób wymiany wycieraczek jest skorzystanie z profesjonalnego warsztatu samochodowego lub autoryzowanego serwisu. Zabiera to jednak dwie rzeczy, których nam najczęściej brakuje – czas i pieniądze. Rzadko kiedy udaje się skorzystać z usługi z marszu. Wymiana wycieraczek to na szczęście na tyle prosta operacja, że nie są potrzebne niezwykłe umiejętności, aby ją przeprowadzić. Instrukcję w formie filmu można bez problemu znaleźć na naszej stronie internetowej www.oximo.pl. W końcu majsterkowanie przy samochodzie to dobry sposób nie tylko na samodzielne rozmyślania, ale także na spędzenie chwili z dziećmi, które na pewno z ciekawością będą się przyglądały naszym zmaganiom.

 

Przydatne linki: 

Jak dobrać wycieraczki samochodowe – FAQ

Instrukcje montażu wycieraczek OXIMO

Dobierz wycieraczki do każdego samochodu

Wycieraczki do szyb dla samochodów osobowych i dostawczych

Wycieraczki do samochodów ciężarowych, autobusów

Wycieraczki do samochodów klasycznych

polski